ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » شهید مطهری از منظر دیگران » حضرت آیت الله صافی
حضرت آیت الله صافی
msh
#1 ارسال شده : 1390 مهر یکشنبه, 10 21:19:56(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1388/11/19(UTC)
ارسالها: 210
امتیازات: 400

تشکرها: 3 بار
7 تشکر دریافتی در 7 ارسال

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: تمام مراحل زندگی شهید مطهری درس است و همه باید از راه و روش زندگی ایشان درس بگیرند.

 

آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید مطهری كه عصر روز پنجشنبه در اردیبهشت 1390 در دفتر ایشان برگزار شد خدمات و تلاش‌های علما و بزرگان را نعمتی برای جامعه‌ی اسلامی دانسته اظهارداشتند:‌ آنچه رمز بقای اسلام است تلاش‌ها و زحمت‌های بی‌دریغ علما و فقهای دین است و این رسالت بزرگی است كه به گردن بزرگان است تا جامعه را هدایت و به سوی كمال برسانند.

 

این مرجع تقلید ادامه دادند: یكی از افتخارات ما داشتن علما و بزرگانی است كه برای حفظ دین فداكاری‌های فراوان كردند و شهید مطهری از جمله آن‌ها به شمار می‌آید.

 

آیت الله صافی با تأكید بر ضرورت شناساندن علما و بزرگان دین به مردم و جامعه به خصوص نسل جوان اظهار داشتند: مردم باید فقها و افرادی همچون شهید مطهری را به خوبی بشناسند و راه و مقصد آن‌ها را بپیمایند؛ زیرا راه سعادت بشریت در پیمودن راه بزرگان و فقهای دین است.

 

معظم له با یادآوری بعضی از ویژگی‌های منحصر بفرد شهید مطهری بیان داشتند: ایشان در راه اعتلای اسلام تلاش‌های فراوانی انجام دادند كه اسلام‌خواهی و غرب‌ستیزی از ویژگی‌های بارز این شهید بزرگوار بود و در شرایطی كه بعضی‌ها دم از نومیدی می‌زدند، ‌این شهید بزرگوار در برابر طاغوت ایستاد و با روحیه قوی خود تجدید حیات دوباره‌ای به مردم دادند و با عقاید باطل به شدت مبارزه كردند.

 

ایشان سابقه‌ی آشنایی با شهید مطهری را از همان ابتدای ورود به حوزه‌ی علمیه قم دانستند و افزودند: از همان ابتدای آشنایی‌ام با شهید مطهری ایشان را فردی مخلص دیدم كه تنها برای دین تلاش می‌كند و هرگز مسائل دنیوی در او تاثیری ندارد.

 

معظم له ادامه دادند: ایشان فردی دلسوز برای اسلام و قرآن بودند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌كردند؛ همچنین از مقامات علمی قوی برخوردار بودند.

 

این مرجع تقلید، با اشاره به ایستادگی و مقاومت شهید مطهری در مواضع اسلامی فرمودند: ایشان هرگز برای مبارزه با انحرافات سكوت نمی‌كردند و در ابتدای انقلاب، مواضعی انقلابی و اسلامی داشتند كه در شورای انقلاب به خوبی مواضعشان را بیان می‌كردند و مستحكم در برابر روشنفكران و متجددان می‌ایستادند و اگر این احساس مسؤولیتشان نبود به این مقام شهادت مفتخر نمی‌شدند. اگر ایشان هم مانند بعضی از افراد دیگر سكوت می‌كردند و یا ملاحظه كاری داشتند او را شهید نمی‌كردند.

 

آیت الله صافی با تقدیر و تشكر از بیت شهید مطهری كه هنوز روحیه اسلام‌خواهی و انقلابی خود را حفظ كرده‌اند و اعتقادات اسلامی خود را ابراز می‌دارند فرمودند: همان گونه كه استاد مطهری متوجه بود تا نقطه ضعفی در زندگی‌اش وجود نداشته باشد، امروز نیز باید خانواده ایشان همان راه و مقصد را دنبال كنند.

1 کاربر از msh برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
راستین در تاریخ 1390/10/25(UTC)
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » شهید مطهری از منظر دیگران » حضرت آیت الله صافی
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/027 ثانیه ایجاد شد.