ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » شهید مطهری از منظر دیگران » شهید مطهری از منظر آیت الله شهید صدوقی ( ره )
شهید مطهری از منظر آیت الله شهید صدوقی ( ره )
بهاره
#1 ارسال شده : 1390 اسفند چهارشنبه, 10 16:29:41(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1388/12/17(UTC)
ارسالها: 57
امتیازات: 83

تشکرها: 0 بار
1 تشکر دریافتی در 1 ارسال

شهید محراب آیت الله صدوقی  که یکی از اساتید شهید مطهری می باشند درباره استاد مرتضی مطهری می فرمایند :

پس از درگذشت شيخ عبدالكريم يزدى ، مرحوم حاج شيخ مرتضى مطهرى به قم آمد . اوايل تحصيل ايشان بود . در آن موقع ، ايشان با عده اى ديگر ، در درس[ مطول] شركت مى كردند . ايشان قسمت عمده[ مطول] را نزد اين جانب خواند آن هم با قريحه سرشارى كه داشت . همچنين ايشان پاى درس فضلاى قم مى رفت كه از آن جمله علامه طباطبايى هم بود . او همچنين به درس امام هم مى رفت و امام نيز از زحمت و تلاش او قدردانى مى فرمودند . زمانى كه مرحوم آيت الله بروجردى قدس سره به قم تشريف آوردند ، ايشان و آيت الله منتظرى از شاگردان خوب مرحوم بروجردى بودند . ولى از آنجا كه اوضاع زندگى در قم برايش سخت و ناگوار شد ، ناچار به تهران رفت و در دانشگاه مشغول تدريس شد .

البته عمده كوشش ايشان اين بود كه اسلام و ابعاد معنوى آن را به شاگردانش بياموزد و هر چه نوشت ، نمونه بود . از آنجا كه دولت طاغوت با اين رويه و روش موافق نبود ، سر راه ايشان كارشكنى هاى فراوانى كرد و گاه يك سال يا بيشتر كرسى درس او را معطل مى نمود .

آثار استاد چه در زمينه عرفان ، چه درباره فلسفه و چه در مورد اسلام شناسى ، يگانه بود . كتابهاى آن مرحوم در عالم خود كم نظير و يا بى نظير بود .

هنگامى كه امام در پاريس تشريف داشتند و بنده هم در خدمت امام بودم ، فهميدم كه امام به فكر بكر مرحوم آيت الله مطهرى بى نهايت اعتماد داشتند و در كليه كارهاى مربوط به انقلاب با ايشان شور مى كردند .

قبل از شهادت استاد ، امام مى فرمودند :

خيلى علاقه دارم كه آقاى مطهرى باشد و در دوره جمهورى اسلامى ، جامعه ايران و برادران مسلمان بتوانند حداكثر استفاده را از او كنند .خلاصه ، در عالم خود كم نظير بود و كمتر روحانى اى با اين روشنايى مى شناسم .اميدهاى فراوانى به ايشان داشتيم كه متأسفانه به دست دشمن انقلاب و اسلام ترور شد و همه را براى هميشه داغدار كرد و به افتخار شهادت نايل آمد .خداوند تعالى روح پرفتوحش را شاد و با اصحاب ائمه اطهار محشور فرمايد .

منبع : [پاره اي از خورشيد ص346]

 

فایلهای الصاق شده :
شهید صدوقی.jpg (60kb) تعداد دانلود 3 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » شهید مطهری از منظر دیگران » شهید مطهری از منظر آیت الله شهید صدوقی ( ره )
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/050 ثانیه ایجاد شد.