ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » کتاب شناسی شهید مطهری » نقد کتاب
نقد کتاب
mahr
#1 ارسال شده : 1388 بهمن شنبه, 17 16:20:37(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 119
Man
مکان: تهران

تشکرها: 1 بار
2 تشکر دریافتی در 2 ارسال
آیا کتب شهید مطهری نقد هم شده اند؟
1 کاربر از mahr برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
alyssa در تاریخ 1393/04/03(UTC)
azadi
#2 ارسال شده : 1388 اسفند ﺳﻪشنبه, 04 15:35:40(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 866

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 9 ارسال

با سلام خدمت شما دوست عزیز کتابهای شهید یکی از سالمترین و بهترین کتابهادرموضوع اندیشه ناب اسلامی است کما اینکه بسیاری از بزرگان نیز به آن اذعان دارند ولی این به معنی آن نیست که کتب شهید قابل نقد نیست بلکه اگر همیشه علم محتاج به نقد است تا نقایص آن از بین برود کتب استاد نیز از این داستان استثنا نمیشوند ولی نقد دارای اصول خاص خویش است که در جای خود قابل بحث است من در پاسخ سوال شما عزیز نقد مهمی پیدا نکردم ولی به معرفی یکی از کتاب ها در نقد و دفاع و شرح کتاب حماسه حسینی شهید اکتفا میکنم امیدوارم مفید باشه .

نقد و تفسير حماسه حسيني شهيد مطهري
● منبع: خبرگزاری - ایبنا - تاريخ شمسی نشر 20/04/1387

كتاب «تحريف‌شناسي عاشورا» نوشته علامه سيد جعفر مرتضي عاملي از سوي انتشارات آرام دل تجديد چاپ شد.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كتاب «تحريف‌شناسي عاشورا» با استناد به منابع معتبر شيعي به نقد، تفسير و دفاع واقع‌بينانه كتاب «حماسه حسيني» از شهيد مطهري پرداخته‌است.
كتاب حاضر ترجمه كتاب «كربلا فوق‌الشبهات» از علامه عاملي است كه در آن راه‌هاي شناخت تحريفات واقعي حادثه عاشورا و تفكيك آن از تحريفات غيرواقعي تبيين شده‌است.
اين اثر در 8 بخش با عناويني چون؛ افسانه و خرافه در حادثه عاشورا، دعا براي فرزند، ريحان كاشتن در مسير كربلا، مورخان و حضور ليلا به واكاوي واقعه پر شور عاشورا توجه كرده‌است.
در بخشي از اين اثر با عنوان «دشمنان و نابودي منبر حسيني» آمده‌است: دشمنان خوب مي‌دانند كه مجالس[عزاداري حسيني] جايي است كه مردم را با اخلاق، ايمان، سلوك، عاطفه و اعتقاد تربيت مي‌كند. اين مجالس مردم را با فرهنگ‌هاي گوناگون آشنا مي‌سازد، آنان را از راه و رسالت واقعي خود آگاه مي‌كند و مبادي عاشورا را در ذهن آنان عمق مي‌بخشد ...
كتاب‌هاي سنابل‌المجد، كربلاء فوق‌الشبهات، الخوارج تاريخيا و سياسيا، زواج‌المتعة و تفسير سوره ناس، الآداب‌الطبية في‌الاسلام از ديگر آثار مؤلف هستند.
كتاب «تحريف‌شناسي عاشورا» را انتشارات آرام دل در 120 صفحه، شمارگان 3000 نسخه و بهاي 13000 ريال به بازار نشر عرضه كرده‌است.

1 کاربر از azadi برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
alyssa در تاریخ 1393/04/03(UTC)
alyssa
#3 ارسال شده : 1393 تير ﺳﻪشنبه, 03 12:05:36(UTC)

رتبه: تازه وارد

امتیازات: 3

تشکرها: 2 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال
سلام من کتاب توحید شهید مطهری رو مطالعه کردم و یه سری انتقاداتی دارم که نظر من با ایشون اصلا همخونی نداره!اگر کسی میتونه کمکم کنه بهم خصوصی بده ت من بتونم مشکلاتمو درمورد اثبات وجود خدا حل کنم!!!!
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان (2)
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » کتاب شناسی شهید مطهری » نقد کتاب
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/037 ثانیه ایجاد شد.