ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناسبتها » 10 ماه مبارک رجب ولادت حضرت امام محمد تقی (جواد الائمه) علیه السلام
10 ماه مبارک رجب ولادت حضرت امام محمد تقی (جواد الائمه) علیه السلام
ehsane20025
#1 ارسال شده : 1389 تير ﺳﻪشنبه, 01 16:38:19(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 204

تشکرها: 14 بار
9 تشکر دریافتی در 9 ارسال
نهمین ماه ولایت، بر برج مبارک رجب برآمده است تا آینه دار رخسار خورشید ازلی شود.
از بشارت حلول این ماه نوظهور، افلاکیان به وجد آمده اند.گویا به میمنت مولود پاک «امام رضا علیه السلام »، مدینه، مرکز کائنات شده است، که فوج فوج فرشتگان آسمانی، برای طواف عاشقانه این قداست ناب، زمینی شده اند.
امشب، ستاره باران رحمت الهی است. امشب، ملکوت زمینی، قوّت قلب اهالی آسمان است. کودکی درخشیده است که از تبار «طه» و از قبیله «یاسین» است و بر لبانش، شکوفه های معطر «الرحمن» می تراود. خصال پاکش از جنس طهارت محض «محمد» است و انتشار فضائلش، دهان دقایق را به برهان تازگی سپیده خواهد برد.
حالا دیگر همه امام خویش را شناخته اند
«هر که سؤالی دارد بیاید و جواب بگیرد و روشن و پرنور از اینجا برود. هرکس مسئله و مشکل دارد، بیاید به نزد محمدبن علی بن موسی علیه السلام .» این بود زمزمه و همهمه مردم در مدینه.حالا دیگر نور پیشانی تو را همه می بینند و تو را می شناسند. حالا دیگر همه می دانند که باید به سمت کدام قبله نماز بخوانند. حالا دیگر همه می دانند انتهای کدام رشته به خورشید می رسد. حالا مردم، امام خود را شناخته اند؛ خردسالْ امام برکت، جوادالائمه علیه السلام .

منبع:
سایت حوزه نت
فایلهای الصاق شده :
aaaaaaa.jpg (39kb) تعداد دانلود 36 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
abbase1385
#2 ارسال شده : 1389 تير ﺳﻪشنبه, 01 16:43:13(UTC)

امتیازات: 1,004

تشکرها: 2 بار
31 تشکر دریافتی در 25 ارسال
امشب، بر در خانه امام هشتم، فانوس های شادی آویخته اند و به یمن لحظه های پرتبسم میلاد «جوادش»، در سبد احساس شیعیان، زنبق وصال می ریزند. این شور و شوق آمدن نوزادی است که چشمان منتظر «رضا» را به سیاحت لحظه های پدرانه خواهد برد و نور را به شفافیت نگاه پنجره خواهد تاباند. این شادی رسیدن نهمین بهار امامت است که قندیل دیدگان تردید را در دستان گرم خود می گیرد و بر چهره مبهوت شب، نور ولایت می پاشد. صفای این لحظه های ناب، از برکت نسیم نودمیده ای است که نفسش آکنده از جود و سخاوت است. ردایی از پارسایی و تقوا بر دوش خود دارد و سینه اش لبالب از علم لدنی و اسماء الهی است.
کودکی گام به دامان نجیب «خیزران» نهاده است که پنج سالگی اش، گره خواهد خورد به امتداد امامت عالم آل محمد صلی الله علیه و آله که توشه های پر و پیمان معرفتش، عالمان بزرگ را به پای خوانِ گسترده حکمتِ خردسالی خواهد کشاند و از اعجاز عیسایی اش علوم آسمانی، زبان شیرین کودکی را سرشار خواهد کرد. از این پس، تمام آنها که در خزان فراموشی پژمرده اند، به برکت بهاریه های جود امام تقی علیه السلام ، به یاد می آورند که «خدا بهتر می داند رسالت خود را در کدامین جایگاه قرار دهد».

منبع:
سایت حوزه نت
فایلهای الصاق شده :
sss.png (51kb) تعداد دانلود 36 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
دل آرام
#3 ارسال شده : 1390 خرداد شنبه, 21 11:17:04(UTC)

رتبه: مدیر

امتیازات: 510
Man
مکان: باجک

تشکرها: 9 بار
36 تشکر دریافتی در 32 ارسال
میلاد پر برکت امام جواد علیه السلام را به همه شما تبریک می گم.

شهید مطهری: در زمان مأمون خليفه، يك نهضت علمى پيدا شد. مأمون مجلس مباحثه و مناظره، زياد برقرار مى‏كرد و خيلى لذت مى‏برد، چون خودش اهل مطالعه و دانشمند بود و به تمام اديان و مذاهب آزادى مى‏داد. مباحثات امام رضا عليه السلام با اصحاب ملل و نحل در همين مجالس مأمون صورت گرفته است. مجالس زيادى مخصوصاً راجع به اهل تسنن و تشيع تشكيل مى‏داد. در آن كتاب كه آن شخصيت ترك به نام قاضى بهلول بهجت افندى به نام تشريح و محاكمه نوشت- كه به فارسى ترجمه شده و بسيار كتاب خوب و نفيسى است- مباحثه بين مأمون و علماى اهل تسنن راجع به خلافت نقل شده است.
اينها مجالس مناظره ميان ائمه و ديگران فراهم مى‏كردند. گاهى هشام بن الحكم در مجالس اينها شركت مى‏كرد. از جمله يك مباحثه شيعى و سنى ميان حضرت جواد كه هنوز طفل بودند و علماى اهل تسنن برقرار شد. در آنجا آن عالم اهل تسنن در حرفهايش احاديثى در فضيلت ابوبكر و عمر روايت كرد. به حضرت عرض كرد:
شما درباره شيخين چه مى‏گوييد و حال اينكه ما حديث معتبرى از پيغمبر داريم كه فرمود: ابوبَكْرٍ وَ عُمَرُ سَيِّدا كُهولِ اهْلِ الْجَنَّةِ يعنى ابوبكر و عمر دو آقاى پيرمردان اهل بهشتند. همچنين حديث ديگرى نقل كرد كه روزى جبرئيل به پيغمبر نازل شد، از جانب خدا عرض كرد: من از ابوبكر راضى هستم، از ابوبكر بپرس آيا او از من راضى هست يا نه؟ حضرت جواد فرمود: ما منكر فضيلت ابوبكر نيستيم ولى يك مطلب هست و آن اين است كه همه قبول دارند كه پيغمبر در حجة الوداع فرمود:
كَثُرَتْ عَلَىَّ الْكِذابَةُ دروغگويان بر من زياد شده‏اند، و معيارى در اختيار قرار داد كه هر حديث را كه از من روايت كردند اول بر قرآن عرضه بداريد، اگر موافق قرآن بود قبول كرده والّا رد كنيد. قرآن مى‏گويد تمام اهل بهشت، جوان هستند. و اما حديث ديگرى كه گفتيد، خدا در قرآن مى‏فرمايد: وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْانْسانَ وَ نَعْلَمُ ما تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَ نَحْنُ اقْرَبُ الَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَريدِ
ما انسان را آفريده‏ايم و از تمام خطورهاى قلبى او آگاه هستيم. پس چطور مى‏شود خدايى كه قرآن او را اين‏طور معرفى مى‏كند، از پيغمبر بپرسد كه من از فلان بنده راضى هستم، تو از او بپرس كه از من راضى است يا نه؟!

کتاب اسلام و نیازهای زمان

یک عمر گذشت و سروسامان نگرفتیم

ای کاش فقط بی سروسامان تو بودیم

نگین
#4 ارسال شده : 1391 خرداد چهارشنبه, 10 12:13:47(UTC)

امتیازات: 577
Woman
مکان: کرج

تشکرها: 23 بار
12 تشکر دریافتی در 11 ارسال

میلاد امام جواد علیه السلام مبارک باد .

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناسبتها » 10 ماه مبارک رجب ولادت حضرت امام محمد تقی (جواد الائمه) علیه السلام
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/059 ثانیه ایجاد شد.