ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » عکس » عطر زدن آقایان از دیدگاه اسلام
عطر زدن آقایان از دیدگاه اسلام
بهمن اصغرپور
#1 ارسال شده : 1398 دی دوشنبه, 23 11:06:53(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1398/10/23(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

عطر یک بخش غیر قابل اغماض از سبک زندگی هر فردی می باشد و تاثیر قدرتمندی در نحوه دید به زندگی و ذهنیت هر فرد دارد. استفاده از یک ادکلن خود می تواند باعث ایجاد جذابیت بیشتر فرد شود و استرس را از بین ببرد و باعث می شود اطمینان خاطر بیشتری داشته باشد. با وجود این ویژگی ها گفته شده باز هم 80 درصد از مردان به صورت مرتب از عطر و ادکلن استفاده نمی کنند در مقالات گذشته در ارتباط با تفاوت عطر و ادکلن بحث کردیم . در این مقاله قصد داریم تا راهنمایی هایی را درباره خرید عطر و ادکلن مردانه بیان کنیم و به ویژگی های عطر و ادکلن بپردازیم و شما را با انواع رایحه های عطر و ادکلن آشنا کنیم و دلائلی که استفاده از عطر و ادکلن را ضروری می کنند برشماریم. امیداواریم با استفاده از مقاله راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه همواره در خرید های خود دقت کنید تا خرید مطمن با کمترین قیمت و بالاترین ماندگاری را تجربه کنید.

راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه - راهنمای خرید عطر

چرا باید از عطر و ادکلن استفاده کنیم؟

یکی از مباحثی که در بخش راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه باید بیان کنید. دلائلی است که می توان به آنها استناد کرد تا گفت که چرا مردان باید از عطر و ادکلن استفاده کنند. استفاده از عطر و ادکلن نه تنها باعث جذابیت می شود بلکه باعث می شود در برخورد با جنس مخالف و زنان اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. استفاده از عطر و ادکلن باعث می شود در نظر خانم ها مردانی جذاب باشید و یکی از ملاک ها خانم ها درانتخاب همسر می تواند باشد و بویایی برای خانم ها همواره مهم بوده است. در یک تحقیق در اروپا مشخص شده است که در حالی که ظاهر زنان برای مردان در امر ازدواج مهم است ولی در انتخاب مردان توسط زنان عطر و رایحه قدرتمند ترین عامل معرفی شده است. مردان بیشتر از طریق چشمان خود عاشق می شود ولی زنان برای عاشق شدن بیشتر از چشمان خود از قدرت بویایی و بینی خود استفاده می کنند. علاوه بر این زنان حس بویایی بهتر و ریزتری دارند و از بدو تولد به طور مداوم از مردان برای تست بو، شناسایی و تشخیص استفاده می کنند. در حقیقت بینی های زنان به طوری خاص تنظیم شده اند که نسبت به هورمون های مردانه حساس هستند و زمانی که عطر ها با بوی مردانه ترکیب می شود باعث ایجاد جذابیت و خوشایندی در بین زنان می گردد. یک عطر می تواند روابط عاطفی عمیق تری را ایجاد و یا تقویت کند. بو قدرتمند ترین حس است در واقع بویایی 150 هزار برابر نسبت به بینایی حساس تر است و قادر است بیش از یک تریلیون بوی منحصر به فرد را کشف کند این در حالی است که چشمان ما فقط می توانند 7000000 رنگ را تشخیص دهند. بو همچنین باعث می شود که خاطرات بهتر از هر حس دیگری باشند زیرا پیاز بویایی به طور مستقیم به سیستم لیمبیک متصل است که به مغز عاطفی نیز معروف است. همواره رایحه های قدرتمند و بی نظیر ارتباط مستقیمی با ارتباطات عمیق و عاطفی داشته اند. زمانی که شما در آغوش پدر خود قرار گرفته اید و بوی خاصی را احساس کرده اید و الان دوباره همان عطر و بو را حس کنید نا خودآگاه شما را یاد پدرتان خواهد انداخت.

یک عطر و ادکلن خوب می تواند نمایانگر یک مرد به تمام عیار و هوشیار برای زنان باشد. عطر و ادکلن همانند لباس عمل می کند و باعث می شود افزایش به اعتماد به نفس داشته باشید و احساس خوبی به شما دست بدهد. شما حتی می توانید در برخوردهای غیر رسمی و غیر عاشقانه نیز متوجه اهمیت عطر و بویی که از شما ساطع می شود باشید.

عطر و ادکلن ها چگونه ساخته می شوند؟

عطر ها ترکیبی پیچیده تر از آن چیزی است که می پندارید . ترکیبات و اسانس های عطر ها و ادکلن ها می تواند از منابع طبیعی و یا مواد اولیه مصنوعی تهیه شود. اسانس های عطر ها را معمولا در یک محلول دیگر که اغلب الکل است حل می کنند تا جایی که رایحه اصلی و خوشبویی خود را حفظ کند. هر چقدر غلظت اسانس و یا همان روغن عطر بیشتر باشد ماندگاری بالاتری خواهد داشت و قوی تر است. قدرت هر عطری به ماندگاری آن بر روی پوست شما بستگی دارد. نکته ای که خیلی مهم است این است که هر عطر و ادکلن تاثیری متفاوت بر روی مردان می گذارد.

نت های عطر و ادکلن به چه معناست؟

یکی دیگر از بخش هایی که باید در راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه گنجانده شود آشنایی با انواع نت های عطر و ادکلن می باشد. عطر ها از سه چرخه برخوردار هستند. چرخه ماندگاری عطر ها شبیه به هرم تبخیر می باشد به طوری که هر چه از بالا به سمت پایین حرکت کنید رایحه هایی را از دست می دهد. این سه بخش یا نت عطر هستند که تعیین کننده بویی هستند که ما استشمام می کنیم.

سه نت عطر را به نت های بالا، وسط و پایه تقسیم بندی می کنند که در قسمت پایین به وضوح توضیح داده شده اند.

نت بالا (top note): رایحه اولیه و سبک تر عطر می باشد که بلافاصله پس از استفاده بر روی پوست استشمام می کنید. پایداری و ماندگاری این نت از 15 دقیق تا 2 ساعت متفاوت می باشد.  نت های تاپ معمولا از رایحه های گل سبک، مرکبات، رایحه های میوه، رایحه های پودری، گیاهان دریایی و ادویجاتی همانند دارچین تشکیل می شود.

نت وسط (medium note): ای نت را به عنوان نت میانی و یا قلب نیز می شناسند و نشان دهنده عنصر اصلی عطر می باشد. نت میانی پس از پاک شده نت تاپ ایجاد می شود و می تواند تا 3 الی 5 ساعت ماندگاری داشته باشد. نت های میانی اغلب از رایحه گل های سنگین مانند یاس یا رایحه های سبز همانند علف یا سنگ تشکیل می شود. رایحه های ادویه ای همانند دارچین و میخک نیز می تواند در این نت و در کنار رایحه های میوه ای حس شود.

نت پایه (base note): این نت آخرین موردی است که استشمام می شود. این نت ها اغلب بولدتر و ماندگار تر از رایحه های قبلی هستند و معمولا بعد از یک روز حس می شوند. نت های پایه هستند که تعیین می کنند این عطر بر روی پوست شما تا چه زمان ماندگار خواهد بود و معمولا این زمان بین 1 تا 5 روز است. نت های پایه معمولا از رایحه های چوب صندل، خزه، وتیور، وانیل، قیر، چرم، دود، تنباکو و مشک می باشند.

راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه- انواع رایحه عطر و ادکلن

دلائل عدم استفاده مرتب مردان از عطر و ادکلن

یکی از دلایل اصلی که می تواند استفاده نکردن مردان از عطر و ادکلن را توجیه کند عدم وجود اطلاعات و آموزش های اساسی در این باره است. اکثر مردان خود را در نقش پدر می پندارند که تمام فکرو ذکر آنها تامین نیاز های خانواده می باشد و کمتر به مسائلی از این دست اهمیت می دهند. یکی دیگر از دلائل نیز می تواند ترس از استفاده بیش از حد از عطر و ادکلن باشد زیرا همواره مردان از این ترس دارند که استفاده بیش از حد از عطر و ادکلن باعث شود آنها را با مردان مشهور مقایسه و قیاس کنند.

 

mohsen470
#2 ارسال شده : 1399 ارديبهشت چهارشنبه, 17 07:37:35(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1399/02/17(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

 

با بالا رفتن سرسام آور قیمت طلا؛ اولین سوالی که پیش می آید اینست: آیا سرویس نقره می تواند جایگزین مطلوبی برای طلا باشد؟ آیا دختران و زنان می توانند با استفاده از نقره جات به مانند همان زمانی که از طلاجات استفاده می کردند ، بدرخشند؟ پاسخ این سوال را در ادامه با هم بررسی خواهیم نمود.
کشور عزیزمان ایران ، امروزه با یک سری از تحریم های شدید مواجه می باشد که توامان قیمت دلار هم سر به فلک میکشد. از کمی از علوم اقتصاد را جویا باشید می داند که قیمت هر اونس طلا فرمون خاصی دارد که در این فرمول ، دلار یک جزء ثابت است برای تعیین قیمت. حال که قیمت یک گرم طلا امروزه نزدیک به 400 هزار تومان رسیده، بالطبع این نوسان قیمت و بحران قیمتها بر نقره جات تاثیر بسیار کمی نسبت به زیوالات طلا داشته است. مضاف بر اینکه خود نقره بدلیل تشابه رنگی که با طلای سفید دارد ، گزینه مناسبی برای خرید سرویس عروس و حلقه های ازدواج که امروز قیمتشان بالای 1 میلیون تومان رسیده ، می باشد.
البته فقط افزایش قیمت باعث پیشی گرفتن ست های نقره نشده ، از ابتدای سال 2019 طراحان زیورآلات مطرح دنیا در صدد ایجاد نقش و نگاه های بسیار جذاب و نوینی بر روی نقره جات علی الخصوص انگشتر نقره نامزدی برآمدند و موجب خلق جواهرات خیره کننده از جنس نقره شدند.
حلقه های جذاب نامزدی با رنگ و بوی نقره
با یک پرس و جوی ساده از چندین جواهرفروشی در سطح شهر تهران متوجه خواهید شد که سیل زیادی از زوج ها ، برای تهیه حلقه ازدواج خویش؛ دیگر به سراغ حلقه طلا نرفته و بجای آن از انگشتر نقره با یک مروارید زیبا بر روی آن را انتخاب می نمایند. دلیل اصلی افراد ، تنوع بسیار بالای سرویس های نقره بوده مضاف بر اینکه این ست ها عمدتا با سنگ های چشم نواز و مروارید همراه می باشد که همین امر برای دلربا شدن این ست ها در نگاه دختر خانمها کافی می باشد.
در انتخاب دیگر اجزاء سرویس ها ، تنواع بالای نقره جات بدون شک چندین برابر بیشتر از تنوع طلاجات بوده و سینه ریز هایی با طرح برگ و یا ستاره و غیره را میتوان در زمینه نقره جات پیدا کرد که هیچگاه در طرح های طلا یافت نمی شوند. اما دلیل این تنوع بالا چیست؟
تنوع طرح علت تنوع بالای طرح های نقره در چیست؟
طیف وسیعی از اشکال زیبای هندسی و حروف انگلیسی و امثالهم را در در طراح های سرویس های نقره جات می توان به وفور پیدا کرد. دلیل این هجمه از خلاقیت در تولیدات زیور آلات نقره مربوط به دو ویژگی این عنصر است:
قیمت پایین تر: قیمت پایین تر نقره نسبت به طلا ، این قدرت ریسک را به جواهرسازان می دهد که دست به ساخت طرح ها و ایده های ذهنی جالب خویش بزنند و این امر در انتها منجر به خلق جواهرات ناب و دلربا میگردد.
انعطاف پذیر بودن نقره: فلز نقره بمراتب چکش خوار تر و منعطف تر از طلا است. این خاصیت موجب راحت تر شدن کار با این فلز شده است. بطوری که به سادگی می توان طرح های بسیار پیچیده ایجاد نمود که این اعمال بر روی طلا تقریبا ناممکن است.
آیا خرید ست های نقره برای زوج ها معایبی دارد؟
برخی از منتقدین می گویند نقره پس از مدتی سیاه شده و از زیبایی آن کاسته می شود. در حقیقت این گفته ها نشان دهنده اطلاعات کم این افراد در زمینه جواهر شناسی بوده که تفکرات قدیمی خویش را بروز رسانی نکرده اند. چون امروزه جواهر فروشان معتبر ، سرویس نقره خود را غالبا از نقره 999 تهیه می نمایند. نقره 999 از درخشنده ترین و در عین حال به هیچ وجه خاصیت سیاه شوندگی را نداشته ، با دوام بوده و چیزی کم از طلای سفید ندارد. زیرا که این نقره جات به دلیل روکش شدن با رودیوم (همان روکش طلای سفید) تقریبا خاصیت طلای سفید را پیدا می نماید مضاف بر اینکه بسیار درخشان تر می باشد (بدلیل استفاده از نقره 999)
نقره مورد علاقه خانم ها
در بین اجزای سرویس طلا مانند دستبند و گوشواره و غیره؛ چیزی که بیش از پیش چشمان بانوان را به خود خیره می نماید ، گردنبند زنانه انهم از جنس نقره استرلینگ با عیار 999 که با رودیوم روکش شده باشد. این گردنبندها خصوصا با مروارید اگر همراه تزئین شده باشد بدون اغراق یکی از شاهکارهای زیبای جواهرسازی می باشد.
در هر مجالس و مهمانی که خانم ها در آن حضور دارند ، اولین زیورآلاتی که توجه دیگران را به خود جلب می کند؛ گردنبند می باشد. از همین رو خانمها گرن آویزی را انتخاب می کنند که با رنگ پوستشان هماهنگ و به لباس مهمانی شان بیاید. از مهمترین ویژگیهای نقره جات این است که به اکثر نوع استایل به اصطلاح مَچ شده و هم به رنگ پوست تیره و هم پوستهای روشن و سبزه خوش جلوه می نماید.
برای مثال افرادی که لباسشان دارای یقه کار شده است ، نمی توانند از گردنبندهای طلا استفاده نمایند و اگر هم اینکار را کنند دیگر گردن آویزشان به چشم نمی آیند و به اصلاح گم می شود. اما با همین بقه های شلوغ می توان گردن آویز نقره را انداخت و دلیل آن یکی رنگ سفید آن و دیگری سنگهای جالب و رنگارنگی است که روی انواع گردنبندهای نقره نصب شده می باشد که آنرا در گردن آویزهای طلا نمی توان دید.
در انتها یادآور می شویم که شما عزیزانی که قصد خرید نیم ست نقره برای کادو روز زن و غیره... را دارد ، بهتر است بدانید که ست های نقره امروزه مورد استفاده حتی بازیگران و سلبریتی های هالیوودی هستند و با نگاه انداختن به عکسهای مراسمات ویژه مانند اسکار و ... انواع دستبندها و گردن آویز های نقره تمام عیار را به کرات مشاهده میفرمایید. بنابراین اگر یک گردنبند زنانه و یا یک سرویس نقره زیبا با طرحی خیره کننده را پشت ویترین دیده اید و از آن خوشتان آمده؛ در خریدن آن درنگ نکنید.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » عکس » عطر زدن آقایان از دیدگاه اسلام
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/071 ثانیه ایجاد شد.