ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » عکس » عطر زدن آقایان از دیدگاه اسلام
عطر زدن آقایان از دیدگاه اسلام
بهمن اصغرپور
#1 ارسال شده : 1398 دی دوشنبه, 23 11:06:53(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1398/10/23(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

عطر یک بخش غیر قابل اغماض از سبک زندگی هر فردی می باشد و تاثیر قدرتمندی در نحوه دید به زندگی و ذهنیت هر فرد دارد. استفاده از یک ادکلن خود می تواند باعث ایجاد جذابیت بیشتر فرد شود و استرس را از بین ببرد و باعث می شود اطمینان خاطر بیشتری داشته باشد. با وجود این ویژگی ها گفته شده باز هم 80 درصد از مردان به صورت مرتب از عطر و ادکلن استفاده نمی کنند در مقالات گذشته در ارتباط با تفاوت عطر و ادکلن بحث کردیم . در این مقاله قصد داریم تا راهنمایی هایی را درباره خرید عطر و ادکلن مردانه بیان کنیم و به ویژگی های عطر و ادکلن بپردازیم و شما را با انواع رایحه های عطر و ادکلن آشنا کنیم و دلائلی که استفاده از عطر و ادکلن را ضروری می کنند برشماریم. امیداواریم با استفاده از مقاله راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه همواره در خرید های خود دقت کنید تا خرید مطمن با کمترین قیمت و بالاترین ماندگاری را تجربه کنید.

راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه - راهنمای خرید عطر

چرا باید از عطر و ادکلن استفاده کنیم؟

یکی از مباحثی که در بخش راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه باید بیان کنید. دلائلی است که می توان به آنها استناد کرد تا گفت که چرا مردان باید از عطر و ادکلن استفاده کنند. استفاده از عطر و ادکلن نه تنها باعث جذابیت می شود بلکه باعث می شود در برخورد با جنس مخالف و زنان اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. استفاده از عطر و ادکلن باعث می شود در نظر خانم ها مردانی جذاب باشید و یکی از ملاک ها خانم ها درانتخاب همسر می تواند باشد و بویایی برای خانم ها همواره مهم بوده است. در یک تحقیق در اروپا مشخص شده است که در حالی که ظاهر زنان برای مردان در امر ازدواج مهم است ولی در انتخاب مردان توسط زنان عطر و رایحه قدرتمند ترین عامل معرفی شده است. مردان بیشتر از طریق چشمان خود عاشق می شود ولی زنان برای عاشق شدن بیشتر از چشمان خود از قدرت بویایی و بینی خود استفاده می کنند. علاوه بر این زنان حس بویایی بهتر و ریزتری دارند و از بدو تولد به طور مداوم از مردان برای تست بو، شناسایی و تشخیص استفاده می کنند. در حقیقت بینی های زنان به طوری خاص تنظیم شده اند که نسبت به هورمون های مردانه حساس هستند و زمانی که عطر ها با بوی مردانه ترکیب می شود باعث ایجاد جذابیت و خوشایندی در بین زنان می گردد. یک عطر می تواند روابط عاطفی عمیق تری را ایجاد و یا تقویت کند. بو قدرتمند ترین حس است در واقع بویایی 150 هزار برابر نسبت به بینایی حساس تر است و قادر است بیش از یک تریلیون بوی منحصر به فرد را کشف کند این در حالی است که چشمان ما فقط می توانند 7000000 رنگ را تشخیص دهند. بو همچنین باعث می شود که خاطرات بهتر از هر حس دیگری باشند زیرا پیاز بویایی به طور مستقیم به سیستم لیمبیک متصل است که به مغز عاطفی نیز معروف است. همواره رایحه های قدرتمند و بی نظیر ارتباط مستقیمی با ارتباطات عمیق و عاطفی داشته اند. زمانی که شما در آغوش پدر خود قرار گرفته اید و بوی خاصی را احساس کرده اید و الان دوباره همان عطر و بو را حس کنید نا خودآگاه شما را یاد پدرتان خواهد انداخت.

یک عطر و ادکلن خوب می تواند نمایانگر یک مرد به تمام عیار و هوشیار برای زنان باشد. عطر و ادکلن همانند لباس عمل می کند و باعث می شود افزایش به اعتماد به نفس داشته باشید و احساس خوبی به شما دست بدهد. شما حتی می توانید در برخوردهای غیر رسمی و غیر عاشقانه نیز متوجه اهمیت عطر و بویی که از شما ساطع می شود باشید.

عطر و ادکلن ها چگونه ساخته می شوند؟

عطر ها ترکیبی پیچیده تر از آن چیزی است که می پندارید . ترکیبات و اسانس های عطر ها و ادکلن ها می تواند از منابع طبیعی و یا مواد اولیه مصنوعی تهیه شود. اسانس های عطر ها را معمولا در یک محلول دیگر که اغلب الکل است حل می کنند تا جایی که رایحه اصلی و خوشبویی خود را حفظ کند. هر چقدر غلظت اسانس و یا همان روغن عطر بیشتر باشد ماندگاری بالاتری خواهد داشت و قوی تر است. قدرت هر عطری به ماندگاری آن بر روی پوست شما بستگی دارد. نکته ای که خیلی مهم است این است که هر عطر و ادکلن تاثیری متفاوت بر روی مردان می گذارد.

نت های عطر و ادکلن به چه معناست؟

یکی دیگر از بخش هایی که باید در راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه گنجانده شود آشنایی با انواع نت های عطر و ادکلن می باشد. عطر ها از سه چرخه برخوردار هستند. چرخه ماندگاری عطر ها شبیه به هرم تبخیر می باشد به طوری که هر چه از بالا به سمت پایین حرکت کنید رایحه هایی را از دست می دهد. این سه بخش یا نت عطر هستند که تعیین کننده بویی هستند که ما استشمام می کنیم.

سه نت عطر را به نت های بالا، وسط و پایه تقسیم بندی می کنند که در قسمت پایین به وضوح توضیح داده شده اند.

نت بالا (top note): رایحه اولیه و سبک تر عطر می باشد که بلافاصله پس از استفاده بر روی پوست استشمام می کنید. پایداری و ماندگاری این نت از 15 دقیق تا 2 ساعت متفاوت می باشد.  نت های تاپ معمولا از رایحه های گل سبک، مرکبات، رایحه های میوه، رایحه های پودری، گیاهان دریایی و ادویجاتی همانند دارچین تشکیل می شود.

نت وسط (medium note): ای نت را به عنوان نت میانی و یا قلب نیز می شناسند و نشان دهنده عنصر اصلی عطر می باشد. نت میانی پس از پاک شده نت تاپ ایجاد می شود و می تواند تا 3 الی 5 ساعت ماندگاری داشته باشد. نت های میانی اغلب از رایحه گل های سنگین مانند یاس یا رایحه های سبز همانند علف یا سنگ تشکیل می شود. رایحه های ادویه ای همانند دارچین و میخک نیز می تواند در این نت و در کنار رایحه های میوه ای حس شود.

نت پایه (base note): این نت آخرین موردی است که استشمام می شود. این نت ها اغلب بولدتر و ماندگار تر از رایحه های قبلی هستند و معمولا بعد از یک روز حس می شوند. نت های پایه هستند که تعیین می کنند این عطر بر روی پوست شما تا چه زمان ماندگار خواهد بود و معمولا این زمان بین 1 تا 5 روز است. نت های پایه معمولا از رایحه های چوب صندل، خزه، وتیور، وانیل، قیر، چرم، دود، تنباکو و مشک می باشند.

راهنمای خرید عطر و ادکلن مردانه- انواع رایحه عطر و ادکلن

دلائل عدم استفاده مرتب مردان از عطر و ادکلن

یکی از دلایل اصلی که می تواند استفاده نکردن مردان از عطر و ادکلن را توجیه کند عدم وجود اطلاعات و آموزش های اساسی در این باره است. اکثر مردان خود را در نقش پدر می پندارند که تمام فکرو ذکر آنها تامین نیاز های خانواده می باشد و کمتر به مسائلی از این دست اهمیت می دهند. یکی دیگر از دلائل نیز می تواند ترس از استفاده بیش از حد از عطر و ادکلن باشد زیرا همواره مردان از این ترس دارند که استفاده بیش از حد از عطر و ادکلن باعث شود آنها را با مردان مشهور مقایسه و قیاس کنند.

 

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » عکس » عطر زدن آقایان از دیدگاه اسلام
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/047 ثانیه ایجاد شد.